Nechte chlapy doma

čtvrtek 18. červen 2009 12:55

Nedávno jsem se byla trochu odreagovat v obchodech. Bloumala jsem mezi regály oddělení s dámskou módou a prohrabovala se hlavně ve slevách. A zase jsem tam viděla ten úkaz. Ten obrázek se vám naskytne, ať jste v Praze, v Berlíně nebo v Amsterodamu, všude je to stejné. Zase jsem tam načapala ty zoufale znuděný chlapy.

Možná znáte ten pocit, kdy se potřebujete trochu uklidnit, vyčistit si hlavu a les není po ruce. Nebo se nám do lesa už ani nechce. Konzumní společnost nabízí jiný relax a jiná vzrušení. Je to fenomén současného městského člověka a bylo o tom napsáno už hodně. Existují dokonce i studie o pohybu zákazníka mezi regály obchodních domů. Chová se totiž jako šelma nebo pravěký lovec. 

Vzpomenu si na to vždy, když v těch obchodech kroužím a hledám něco pěkného. Svetřík, tričko, nějakou malou radost. Když jsem prostě na lovu. Na rozdíl od pravěkého lovce nic tak nevyhnutelně nutného k životu nepotřebuji a jen tak hledám nějakou inspiraci. Co kdybych přišla náhodou na něco, co musím zaručeně mít a ještě je to tak strašně cenově výhodné. 50% sleva, no nekupte to! Ten pocit, že jsem něco úžasného ulovila na chvíli zcela zastíní realitu, že jsem si ani tak nevyčistila hlavu jako především peněženku. Musím ještě podotknout, že lovím zásadně sama, aby mě nikdo nerušil.

Jak tak obkličuji svoji oběť, vracím se zpět k vyhlédnutým potenciálním úlovkům a chystám se jim zasadit smrtící úder ve zkušební kabině, málem jsem zakopla o natažené nohy chlapa sedícího v cestě. Nebyl sám. Bylo jich tam víc. Někteří si četli noviny, jiní jen tak bezmyšlenkovitě koukali před sebe. Asi mysleli na fotbal. Někteří se dokonce snažili svým ženám ve výběru radit nebo k tomu byli nejspíš donuceni.

V některých, hlavně v těch luxusnějších obchodech, jsou už na tuto situaci marketingově připraveni. Najdete tam nejen koutky s Legem pro děti, ale také příjemná parkoviště pro muže. V pohodlných křeslech si mohou počíst a někdy jim tam dokonce nabídnou i výborné espreso. Takže vlastně také mají relax. Potřebují si odpočinout, aby se připravili na splnění důležité úlohy, která na mnohé z nich čeká, a sice té před kasou.

Já si ale stejně myslím, že muži do módních shopů nepatří. Možná někdo namítne, co mi je do toho. Když se to někomu líbí. Ale mějte, prosím, ohled na jiné. Jsou prostě místa, kam by muži neměli vstupovat, protože tam svojí přítomností narušují intimitu čistě ženského prostředí. Napadá mě kadeřnictví, čekárna před gynekologickou ordinací, a pak také obchody s dámskou módou. Konzultovala jsem to s kamarádkami a daly mi za pravdu.

A proto milé dámy, nechte chlapy doma. Stačí, když vám půjčí kreditky. 

Jitka Prokopičová

Jitka Prokopičová

Jitka Prokopičová

Chtěla bych se podělit se čtenáři Lidovek o některé dojmy z Beneluxu i odjinud. Vlastně chci psát o všem možném a doufám, že třeba svými příběhy i někoho pobavím a potěším. V každém případě budu ráda v dobré společnosti

Bydlím v současné době v Holandsku, ale s Českou republikou neztrácím kontakt. Mám ráda lidi (ty slušné) a snažím se brát život s nadhledem a humorem.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora